Ga naar de inhoud
Logo talent123 interim professionals
  • Home
  • Interim opdrachten
    • Inschrijven
    • Vacature alert
    • DBA-Checklist
  • Over Ons
    • Team
    • Werken bij
  • Professionals
    • Motivatiebrief schrijven
    • CV opstellen
    • Dienstverlening voor Interim Professionals
  • Opdrachtgevers
    • DBA-Checklist
  • Nieuwsberichten
  • Contact
  • Home
  • Interim opdrachten
    • Inschrijven
    • Vacature alert
    • DBA-Checklist
  • Over Ons
    • Team
    • Werken bij
  • Professionals
    • Motivatiebrief schrijven
    • CV opstellen
    • Dienstverlening voor Interim Professionals
  • Opdrachtgevers
    • DBA-Checklist
  • Nieuwsberichten
  • Contact
  • Terug naar overzicht
Vacature alert

Product Owner IT Services – Omgeving Made/Hybride werken

Product Owner IT Services
Foto van Lisanne Zoet

Lisanne Zoet

  • 17 april 2026
  • Branche
  • Functiegroep
  • Dienstverband
  • Standplaats
  • Inzet
  • Tarief Min.
  • Tarief Max.
  • Startdatum
  • Duur
  • Reageren voor
  • Je hebt nog
  • Overheid
  • ICT Interim-, Project & Implementatiemanagement
  • Interim (ZZP) of Tijdelijk loondienst
  • Omgeving Made/Hybride werken
  • Gem. 36 uur per week
  • €95
  • €105
  • 2026-05-04
  • 6 maanden (optie tot verlenging)
  • 2026-04-25
dagen en
uur
Deze opdracht is gesloten
  • Overheid
  • ICT Interim-, Project & Implementatiemanagement
  • Interim (ZZP) of Tijdelijk loondienst
  • Omgeving Made/Hybride werken
  • Gem. 36 uur per week
  • Min. €95
  • Max. €105
  • Start 2026-05-04
  • Duur 6 maanden (optie tot verlenging)
  • Reageren voor 2026-04-25
dagen en
uur
Deze opdracht is gesloten

Opdrachtomschrijving

  • Aanleiding: Vertalen van strategische doelen naar concrete proposities.
  • Bedoeling: Als Product Owner IT Services verbind je strategie met operatie, tooling met processen en IT met echte waarde.
  • Persoonlijkheid x vaardigheid: Je beweegt soepel tussen verschillende stakeholders en vertaalt hun wensen moeiteloos naar duidelijke user stories voor je IT-collega’s. Andersom kun je technische details goed uitleggen aan bedrijfsvoering, gemeenten en opdrachtgevers. Je gebruikt data om te bepalen wat de meeste waarde oplevert en om je keuzes te onderbouwen.

Organisatie

De organisatie bestaat uit een ICT-samenwerkingsverband. Ze werkt aan een moderne, veilige digitale werkomgeving voor 11 gemeenten en één werkontwikkelbedrijf. Met meer dan 100 ICT-professionals zorgt de organisatie ervoor dat de ruim 3.700 medewerkers van de deelnemers altijd en overal kunnen werken. Ook ontwikkelt ze digitale oplossingen die gemeenten helpen hun dienstverlening te verbeteren. Op dit moment is de organisatie bezig met de overstap naar de cloud. Dat brengt mooie kansen en uitdagingen met zich mee.

Product Owner IT Services

Als Product Owner IT Services verbind je strategie met operatie, tooling met processen en IT met echte waarde. Van portfolio tot deployment, van serviceverzoek tot incidentoplossing. Jij zorgt dat IT als keten werkt, niet als losse eilandjes. In deze rol sta jij in het hart van de IT-organisatie.

Je wordt onderdeel van het nieuwe team IT4IT, de digitale ruggengraat van de IT-organisatie. Samen met je collega’s zorg je ervoor dat andere IT-teams sneller, veiliger en consistenter waarde kunnen leveren aan de gemeenten en het werkontwikkelbedrijf waar de organisatie voor werkt. Jij zorgt daarbij voor een gestandaardiseerd en geautomatiseerd dienstverleningsmodel.

Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het IT4IT-productportfolio. Het totaalpakket van processen, tools en standaarden dat de interne IT-functie ondersteunt en structureert. Alles is schaalbaar, herbruikbaar, meetbaar en continu in ontwikkeling. Je vertaalt strategische doelen naar concrete proposities binnen de waardestromen. Daarbij focus je op automatisering, standaardisatie en ketenintegratie.

Werkzaamheden

  • Een duidelijke productvisie ontwikkelen en onderhouden voor IT4IT, van strategie tot operatie.
  • Business- en IT-strategieën vertalen naar een roadmap en backlog. De focus ligt daarbij op automatisering, efficiency en herbruikbaarheid.
  • Initiatieven prioriteren op basis van waardecreatie, risico’s, afhankelijkheden en aansluiting op IT-waardeketens, zoals R2D en D2C.
  • Samenwerken met andere teams om samenhang en standaardisatie te waarborgen.
  • Sprints, releases en teamactiviteiten begeleiden. Alles om van het nieuwe team een geoliede machine te maken.
  • Performance, klanttevredenheid en doorlooptijd van diensten van IT4IT monitoren. Je stuurt hierbij op meetbare verbetering.
  • De IT-diensten transparant en traceerbaar maken. Je gebruikt het IT4IT-framework om te werken aan een goed ingerichte, herhaalbare en toekomstbestendige dienstverlening.
  • Actief bijdragen aan de nieuwe manier van werken. Van ad-hoc naar standaard. Van handmatig naar geautomatiseerd. En van versnippering naar ketengericht werken. 

Functie-eisen

 Let op: Dit zijn harde eisen voor de opdrachtgever 

  • Zonder overheidservaring heeft het helaas geen zin om te reageren;
  • Een afgeronde HBO opleiding;
  • Minimaal 3 jaar ervaring als Product Owner of een vergelijkbare rol binnen een IT-organisatie;
  • Minimaal 1 jaar werkervaring bij een gemeente;
  • Tariefbereik €90 – €95 (afhankelijk van ervaring).

Wensen

  • Een afgeronde HBO opleiding op het gebied van bedrijfskunde, informatica of IT-management;
  • Ervaring in waardestromen, servicedienstverlening of IT-management frameworks;
  • Kennis van het IT4IT-framework en waardestroomdenken binnen IT;
  • Ervaring met Agile werkwijzen, zoals Scrum, Kanban of SAFe.

Competenties

  • Proactief;
  • Politiek-bestuurlijk sensitief;
  • Inlevingsvermogen;
  • Betrokken;
  • Initiatiefrijk;
  • Integer;
  • Ambitieus;
  • Zelfstandig;
  • Samenwerken;
  • Communicatief vaardig;
  • Netwerker;
  • Analytisch.

Aanleveren

Let op: Onderstaande punten zijn vereist

  • Op de opdracht afgestemd cv opgesteld in het Nederlands, format Word, max. 5 A4tjes;
  • Geef een korte motivatie voor deze opdracht (max. 1 A4tje);
  • 2 referenties met contactgegevens (In geval van een intakegesprek worden deze soms geraadpleegd door de opdrachtgever);
  • Indicatie uurtarief.

Aangezien de functie eisen knock-out criteria zijn, en de functiewensen de gunningscriteria zijn, dient jouw aansluiting hierop dan ook goed afleesbaar in je cv te zijn opgenomen.

Sollicitatie

Succes = persoonlijkheid x vaardigheid

Raakt deze opdracht je passie, sluit deze goed aan bij je overheidservaring? Reageer dan direct via onderstaande knop. 

  • Je ontvangt binnen 24 uur een ontvangstbevestiging en binnen 3 dagen na sluitingstermijn/beoordeling altijd een beargumenteerde terugkoppeling.
  • Heb je tussendoor vragen dan kun je bij de contactpersoon terecht voor meer informatie b.v. over wie de eindklant is en over de opdrachtovereenkomst. Tevens kunnen we je transparant adviseren over de tariefstelling.

Niet alle interim opdrachten staan op de website. Staat je interim opdracht er niet bij? Schrijf je dan vrijblijvend bij ons in en ontvang opdrachten op maat.

Waarom Talent123?

Talent123 is een familiebedrijf en bemiddelt voor tijdelijke vacatures en interim opdrachten binnen de overheid voor verander- en/of ontwikkelopdrachten. Wij werken samen met ZZP’ers en sollicitanten die openstaan voor een detachering bij de overheid. Talent123 doet alleen rechtstreeks zaken met opdrachtgevers en streeft naar bestendige toekomstvaste relaties met opdrachtgevers en professionals. Daarnaast is Talent123 een bureau dat zich als ‘nicheplayer’ 100% richt op interim opdrachten bij de overheid en mensgericht te werk gaat.

Onze kernwaarden zijn: Bescheiden | Initiatief | Lef
Waar zijn we goed in: Organiseren | Ontwikkelen | Detacheren | We betalen altijd op tijd

Voor meer informatie bekijk onze dienstverlening voor professionals en lees hier alles over Talent123.

Solliciteren

Delen

VorigeVorigeVerandermanager Arbeidsmarkt & Human Capital – Omgeving Breda/Hybride werken
VolgendeProjectleider Huisvesting & Facilitaire Transitie – Omgeving Dongen/Hybride werkenVolgende
Nieuws en berichten Talent123

Tips voor een goed curriculum vitae voor interim professionals

Marcel van Donge 23 november 2023
Lisanne op kantoor bij talent123

Tips voor het schrijven van een motivatiebrief

Naomi van Donge 8 september 2023

Hulp bij het inschrijven voor een opdracht met aanbestedingsregels

Talent123 doet de inschrijving op een opdracht met aanbestedingsregels voor jou. Daar hebben we je cv en motivatie voor nodig. Om je op weg te helpen hebben we artikelen geschreven voor tips over het schrijven van een motivatiebrief en een goed cv. Verder geven we uitleg over de wet DBA en hebben een DBA-Checklist voor je ontwikkeld zodat je óók zelf je opdracht kan toetsen. Deze vind je in onze kennisbank. Bekijk ook eens onze andere berichten op de nieuwspagina.

Nieuws

Op de hoogte blijven van nieuwe interim opdrachten?

Meld je aan voor de vacature alert en volg ons op LinkedIn. Via de vacature alert krijg je interim opdrachten in je mail die aansluiten bij jouw gewenste functiegroep.

Vacature alert

Talent123

  • Over Ons
  • Team
  • Werken bij
  • Nieuwsberichten
  • Over Ons
  • Team
  • Werken bij
  • Nieuwsberichten

Dienstverlening

  • Interim Professionals
  • Dienstverlening voor Interim Professionals
  • Opdrachtgevers
  • DBA-Checklist Talent123
  • Interim Professionals
  • Dienstverlening voor Interim Professionals
  • Opdrachtgevers
  • DBA-Checklist Talent123

Contact

  • 079 36 12 739
  • [email protected]
  • Bredewater 26, 2715 CA, Zoetermeer
  • Routebeschrijving en ontvangst
  • KvK 943 051 29
  • Ma t/m vr 09:00 - 17:00
Linkedin
Treenation CO2 uitstoot

Voor ons team en onze interim professionals op opdracht, planten wij bomen om de CO2 uitstoot te compenseren

mogelijk gemaakt door TreeNation

  • Informatie
  • Bemiddelingsbureau opdrachten overheid
  • ZZP opdrachten sociaal domein
  • Interim opdrachten gemeenten
  • ZZP opdrachten gemeente
  • Gemeente
  • ZZP overheid
  • Tijdelijke opdrachten overheid
  • Interim opdracht overheid
  • ZZP opdrachten overheid
  • ZZP klussen overheid
  • Freelance opdrachten overheid
  • Informatie
  • Bemiddelingsbureau opdrachten overheid
  • ZZP opdrachten sociaal domein
  • Interim opdrachten gemeenten
  • ZZP opdrachten gemeente
  • Gemeente
  • ZZP overheid
  • Tijdelijke opdrachten overheid
  • Interim opdracht overheid
  • ZZP opdrachten overheid
  • ZZP klussen overheid
  • Freelance opdrachten overheid

© 2009 – heden Talent123. Alle rechten voorbehouden

  • Privacy- en cookiebeleid
  • Privacy- en cookiebeleid
Mensgerichte daadkracht
Cookies
Afbeelding van een koekje (cookie)Wij maken gebruik van functionele cookies om onze website optimaal te kunnen laten werken. Daarnaast gebruiken wij analytische cookies om onze website te kunnen verbeteren en inzichten te verkrijgen over het gebruik en de prestaties van onze website. U kunt zelf uw cookie voorkeuren instellen via de knoppen. Voor meer informatie over cookies en tips voor het uitzetten van cookies gaat u naar ons privacy- en cookiebeleid.
Functionele cookies Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}